400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : MATB00219600

Maxxis Rekon 29x2.40 EXO Classic Dış Lastik Tubeless Ready

1.595,00 TL
Havale Fiyatı :
1.515,25 TL
%5  İndirim
Daha Fazla MAXXİS Ürünü
Daha Fazla Dış Lastik Ürünü

Üretici : Maxxis

MAXXIS REKON 29 x 2.40 WT Dual Compound TR EXO Skinwall

Dünya Kupası yarışını kazanmış uzun bir XC lastik serisinden en son lastik.
Rekon bunu bir prototip olarak, seri Mont Saint-Anne'de Nino Schurter ile başlamadan neredeyse bir yıl önce yaptı. Bu hızlı yarı kaygan lastik, Allround XC lastik Rekon ile benzer bir profile sahiptir, ancak daha küçük ve daha düşük dişlere sahiptir.

Maxxis Rekon, günlük turlar için kullanabileceğiniz, ormanda ve AllMountain'da hevesle parçalayabileceğiniz ve aynı zamanda daha zorlu arazilerde dolambaçlı yolların üstesinden gelebileceğiniz çok hacimli bir lastiktir. EXO yanak korumalı TR versiyonu, sızdırmaz sütü olan bir lastiksiz sürüş için tasarlanmıştır, ancak tüm TR lastikleri gibi, bir iç lastikle de kullanılabilir. Rekon'u öncelikle arka tekerlekte tavsiye ediyoruz, bu da en iyi öndeki 2.60 Forekaster ile, ancak aynı zamanda daha kalın profillerle de kombine edilebilir.

Geniş İz Muhafazası (WT)
Bu özel karkas yapısı, günümüzün daha geniş jantlarında diş düzenini ve lastik şeklini optimize eder. Geleneksel lastikler dar jantlar için geliştirilmiştir ve geniş jantlarda fazla kare bir şekil alır ve bu nedenle optimum performanstan daha az performans gösterir.
WT lastikleri, 35 mm'lik bir iç jant genişliği için optimize edilmiştir, ancak 30 ila 40 mm arasında bir iç boyuta sahip tüm jantlarda mükemmel şekilde çalışır.

Tubeless Ready (TR)
Tubeless lastiklerin pek çok avantajı vardır: Daha az hava basıncı ile sürüş yapabilirsiniz. Bu, daha iyi çekiş sağlar ve yuvarlanma direncini azaltır. Ve iç borunun olmadığı yerlerde delinme riski de azalır. MAXXIS TR lastikleri, diğer "iç lastiksiz hazır" lastiklere göre dolgu macunu ile montaja daha iyi hazırlanır. Gerçek bir UST iç lastiksiz lastik gibi, TR lastiklerinin damakları tamamen bir kauçuk tabakası ile kaplanmıştır. Sonuç olarak, tüpsüz kurulum, ilk kez pompaladığınızda ve az sıvı ile standart boyutlardaki tüm jantlar için başarılıdır.


"Normal" MAXXIS MTB lastikleri, karkas kumaşı çok yoğun olduğu için diğer üreticilerin lastiklerine benzer dolgu macunu ile iç lastiksiz olarak da monte edilebilir.
Ancak, yalnızca yeni MAXXIS TR modelleri, tüpsüz montaj için resmi olarak onaylanmıştır ve MAXXIS tarafından garanti edilmektedir. Diğer modellerin tüpsüz montajının riski size aittir.

DualCompound
İki farklı kauçuk bileşimi tek bir sırt şeridinde işlenir. Maxxis, lastiklerin istenen özelliklerine göre bileşiklerin düzenini planlar.

EXO Koruması
Bu kesilmeye ve aşınmaya son derece dayanıklı malzeme, çeşitli MTB lastiklerinin yanaklarını korur. Çok sıkı dokunmuş, hafif ve çok esnektir. Sonuç olarak, lastiklerin performansı inandırıcı bir şekilde iyi kalır.

Not: Amonyak içeren dolgu macunu kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Amonyağın karkasa saldırdığı ve kullanılan miktara bağlı olarak sadece birkaç ay sonra onu %30'a kadar zayıflatabileceği gösterilmiştir.


Teknik veriler:

Lastik tipi: Katlanır lastikler (katlayıcı)
Kullanım alanı: MTB
Boyut (inç): 29 x 2.40
Boyut (ETRTO): 61-622
Tasarım: EXO, Tubeless Ready (TR), Skinwall
Kauçuk bileşimi: Çift Bileşik
Gövde: 60 TPI
tubeless Kapasite: evet
E-bisiklet uyumluluğu: evet, 25 km/saate kadar e-bisikletler için
Profil: arka tekerlek için optimize edilmiştir
Tavsiye edilen hava basıncı: 2,5 ila 3,4 bar (33-62 PSI)
Önerilen jant genişliği: 35 mm'den itibaren jantlar için optimize edilmiştir İç genişlik (30 ve 40 mm için uygundur)
Maksimum yük: belirtilmemiş
Renk: siyah, bej


Ağırlık: 825gr


Teslimat : 1x MAXXIS lastik REKON 29 x 2.40 WT Dual Compound TR EXO Skinwall

 


EAN:4717784038445

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.