400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : B211A07202

Brooks B17 Standart Sele Siyah - B211 A07202

3.985,00 TL
Havale Fiyatı :
3.785,75 TL
%5  İndirim
Daha Fazla BROOKS Ürünü
Daha Fazla Sele Ürünü
 Brooks
 
B17, turne, trekking ve atb kullanımı ,uzun mesafe sporcuları için ideal bir seledir. Bu 1898 katalogunda yer alan bu ürün 117 yılı aşkın bir süredir piyasada olmuştur.B17 Modeli erkekler ve bayanlar için kullanılabilirB17 (erkek) ve B17 S (bayanlar).Standart modellerde  sele alt raylar çeliktir ve elle dövülmüş bakır perçinler mevcuttur.

Malzeme ne olursa olsun, Brooks ürünleri güzel bir şekilde eskir ve kullanıcıya yıllarca kesintisiz kullanım sağlar. Bu nedenle,deri malzemeler bakım gerektirirler. Bakım ürünlerimiz, Brooks selenizin veya çantanızın harika görünmesini ve en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Deri selenizi doğru ve en iyi şekilde korumak için gerekli olan iki temel görev vardır:

Eyer Gerginliği
Derinin Durumu

Deri doğal bir malzeme olduğundan ve her bir parça farklı tepki verdiğinden, kesin bir gösterge veremiyoruz, ancak bisiklet kullanım sıklığınıza bağlı olarak selenizi 6 ayda bir kontrol etmenizi öneririz. Ancak, lütfen selenize fazla işlem yapmayın, bu ona zarar verebilir.

Sele Gerginliği

Zamanla ve kullanımla, selenizdeki deri doğal olarak gevşer ve yavaş yavaş gerginliğini azaltır. Herhangi bir müdahale olmaksızın, deri sarkmaya ve şeklini kaybetmeye başlayacak, bu da konfor kaybına ve önemli metal bileşenlerde fazla oynamaya, daha kısa bir sele ömrü veya hatta çerçeve kırılmasına veya deriden perçinlerin kalkmasına neden olacaktır

Bu nedenle, derinin gerildiğini gösteren işaretleri bulmak için her 6 ayda bir selenizi dikkatli bir şekilde incelemek çok önemlidir.

Esneme:

- Seleye yandan bakıldığında deride belirgin, derin sarkmalar
- Avuç içi ile arkadaki deri üzerine bastırarak bulunan sele tertibatında hissedilebilen herhangi bir gevşeklik, esneklik (5 veya 6 mm'yi geçmemelidir)

Sele gerdirme işlemi:

- Selenin önünden çalışın
- Germe anahtarınızı kullanın
- Germe pimi somununu ¼ veya ½ saat yönünde çevirin (90 ° veya 180 °)
- Lütfen sadece somunun döndüğünden ve pimin kendisinin dönmediğinden emin olmak için dikkatlice izleyin.

Deri gibi doğal bir malzeme ile davranışta her zaman farklılıklar olacaktır, bu nedenle gerginliğin tam olarak ne kadar ayarlanacağını söylemek mümkün değildir. Ancak, gerginlik ayarı prosedürünü gözden kaçırmak iyi bir fikir değildir ve Brooks, bunun gözden kaçırıldığı ve derinin aşırı sıkıldığı durumlarda hem garantiyi hem de uzatılmış garanti taleplerini reddedecektir.

Selenin üzerinde üç nokta vardır ve bunlardan biri kapalıysa veya bu durumda gerilim yoksa, ağırlık dağılımı dengelenmeyecektir ve sele çerçevesindeki donanımın veya en yaygın olarak burun piminin kırılmasına neden olabilir. Seleyi germek için, somunu döndürdüğünüzde deriyi çekip uzatırken,sele burnunuzdan size bakacak şekilde anahtarı saat yönünde çevirin. Aşırı sıkma, çok fazla gerilime neden olabilir ve selenizin ömrünü kısaltabilir. Aşırı durumlarda, perçinlerinizden deriyi de çekebilir. Kısa dönüşler kullanın ve istenen gerginliği elde etmek için düzenli olarak kontrol edin. Cıvatayı döndürdüğünüzde burun pimi dönerse, döndürdüğünüzde pimi tutmak için anahtara ihtiyacınız olacaktır. Özel not: Islak bir seleyi germeyin.

Deri durumu

Herhangi bir deri ürün gibi, Brooks deriniz de kurur ve yaşla birlikte esnekliğini kaybeder. Bu nedenle, zaman zaman yeniden nemlendirmeniz ve yeniden beslemeniz gerekir. Bu, Brooks selenizde kullanmanız gereken tek deri bakımı ürünü Brooks Proofide dir.
Deriniz ilk kez aldığınız gibi, parlak ve harika görünmelidir. Öyle görünmüyorsa, üstüne ve altına Proofide kremi sürmeniz gerekmektedir. Doğal malzemelerin sihrini yerine getirmesi için yaklaşık 40-60 dakika dinlenmesine izin verin. Sonra fazla kremi cilalayın. Deriyi tekrar daha iyi hale getirmek için bunu birden fazla kez yapmanız gerekebileceğini lütfen unutmayın.Selenizi en azından 2-3 ayda bir ara sıra kontrol ediniz.
Deriye zarar verebileceğinden, Brooks selesine çok şiddetli yağmurlu havada uzun süre binilmemeli, doğrudan güneş ışığı veya ısı altında uzun süre saklanmamalıdır.Seleyi asla çok ıslakken sürmeyin. Bununla birlikte, ıslanırsa, doğal olarak hava ile kurumasına izin verdiğiniz sürece sele eski formuna geri dönecektir..
Çoğu metal zamanla paslanacaktır, bu yüzden lütfen bunu yapabilecek veya silerek kurutabilecek unsurlardan uzak tutun. Aynı şekilde donanım da paslanabilir, bu nedenle lütfen bisikletinizi nereye koyduğunuzu düşünün. Bakır perçinler de zamanla renk değiştirebilir, bu nedenle deriye herhangi bir şey bulaştırmamaya dikkat ederek dikkatlice cilalamanız gerekebilir. Düzenli kullanım bu ihtiyacı ortadan kaldırır.
 
Özellikler :
 
Uzunluk275mm
Genişlik175mm
Yükseklik65mm

Sele Özelliklerinin Karşılaştırması 

  Uzunluk Genişlik Yükskelik Ağırlık  
           
Brooks Tublar İmperial 273mm 160mm 67mm 540gram  
B17 Standart Erkek 275mm 175mm 65mm 520gram  
B17 Standart Bayan 242mm 176mm 58mm 460gram  
B17 Narrow 279mm 151mm 70mm 530gram  
B17 Standart İmperıal Bayan 242mm 176mm 58mm 460gram  
B17 Narrow İmperıal 279mm 151mm 70mm 530gram  
Pro Classic Profesyonel 273mm 160mm 67mm 540gram  


Diğer Modelleri

B17 Standart Siyah
B17 Standart Siyah S
B17 Standart Bal rengi
B17 Standart Bal rengi S
B17 Standart Kahverengi
B17 Standart Kahverengi S
B17 Standart Elma Yeşili
B17 Standart Mavi
B17 Standart Sarı
B17 Standart Kırmızı
 
Teslimat Kapsamı
 
1 adet Brooks B17 Standart Sele
1 adet Brooks Anahtar
 
Ağırlık :
 
Brooks B17 Standart sele / 520 gram
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.